Na ndiqni

Filma

300 të papunë pas anulimit të “Roseanne”

Nga: Mediat shqiptare Më: 31 maj 2018 Në ora: 23:50
“Roseanne”

Rreth 300 persona kanë ngelur pa punë pas anulimit të serialit “Roseanne” nga ABC.

Shumica e vendeve të punës në produksion tashmë janë mbushur për sezonin e radhës, përderisa ekipi i “Roseanne” kanë ngelur pa vend pune.

Një burim brenda ekipit ka thënë se shumica prej tyre kanë shpenzime të larta, dhe se nuk kishin pritur që seriali të ndërpritej pa pritur. Gjithashtu duke marrë parasysh shikueshmërinë e lartë që kishte, diasa nga punëtoret ishin ndjerë tejet të sigurt duke shpenzuar shumë, e tani nuk dihet se a do t’ia dalin t’i mbulojnë ato.

“Roseanne” u ndërpre nga ABC vetem disa orë pas komentit racist të Roseanne në Twitter.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test