Na ndiqni

Filma

Vdes aktorja e “Superman”

Më: 15 maj 2018 Në ora: 21:38
Kidder ishte 69 vjeçe, dhe sipas menaxherit të saj, aktorja vdiq në mënyrë paqësore në gjumin e saj.

Margot Kidder, e cila u bë e njohur me rolin e saj si Lois Lane në filmin "Superman", në vitin 1978 vdiq të dielën në shtëpinë e saj në Montana,siç ka konfirmuar menaxheri i saj për CNN.

Kidder ishte 69 vjeçe, dhe sipas menaxherit të saj, aktorja vdiq në mënyrë paqësore në gjumin e saj.

Kidder luajti në rolë të ndryshme por më i njohuri ishte ai me Clark Kent-it, rol i luajtur nga aktori Christopher Reeve në filmin e parë “ Superman”, si dhe tre filmat pasues  "Superman II" në 1980, "Superman III" në 1983 dhe "Superman IV: Kërkimi për Paqe" më 1987.

Reeve vdiq në vitin 2004 të komplikimeve nga një infeksion, nëntë vjet pasi një aksidenti me kalë.

Kideer njihet edhe për rolin e saj në "The Amityville Horror" në 1979 dhe ka punuar vazhdimisht në televizion dhe në skenë.

Pas tre martesave dhe mijëra dollarë në faturat mjekësore, Kidder e gjeti veten të pastrehë në vitin 1996 ndërsa ajo luftoi me çrregullime bipolare.

Historia e saj fitoi zemrat e tifozëve dhe Hollivudit me shumë njerëz që u afruan për të ndihmuar Kidderin, i cili përfundimisht u kthye në këmbët e saj dhe vazhdoi të bëhej avokate e shëndetit mendor.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test