Na ndiqni

Filma

Filmi i grave kurde në Kanë, pushtohet nga kritikat

Më: 13 maj 2018 Në ora: 15:16
Filmi rrëfen ngjarjen se si gratë e komunitetit Jazidi luftojnë me militantët e Shtetit Islamik që kishin skllavëruar ato dhe fëmijët e tyre.

Festivali i madh i filmit që mbahet në Kanë të Francës, shfaqi filmin e grave kurde luftëtare që pushtojnë xhihadistët e Shtetit Islamik, film ky që u pushtua nga kritikat.

Filmi rrëfen ngjarjen se si gratë e komunitetit Jazidi luftojnë me militantët e Shtetit Islamik që kishin skllavëruar ato dhe fëmijët e tyre.

Premiera e filmit u shfaq në momentin kur një person sulmoi me thikë disa persona në Paris, duke lënë të vdekur 6 prej tyre.

Festivali i Kanës nisi me protesta të yjeve të Hollyëoodit që kërkonin paga të barabarta dhe fund të seksizmit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test