Na ndiqni

Ferizaj

Deputetët vizitojnë prodhuesit në Ferizaj

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 07:00
Foto ilustrim

Deputetët e Kuvendit dhe Klubi i Prodhuesve të Kosovës sot nga ora 10:30 vizitojnë një prej marketeve në Ferizaj.

Vizita realizohet për të parë nga afër se është duke u zbatuar Ligji për Mbrojtjen e Konsumatorit.

Nga aty vazhdon vizita edhe ne fabrikën e veglave në  Ferizaj si dhe në kompaninë “Tefik Canga”, me qëllim që të shihen nga afër sfidat dhe mundësitë e prodhuesve të Kosovës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test