Na ndiqni

Ferizaj

Vazhdojnë punimet në rregullimin e infrastrukturës rrugore në disa lokalitete në komunën e Vitisë

Nga: Aziz Zuka Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 16:11
Pamje nga takimi

Qytetarët e komunës së Vitisë shprehën se nuk mbajnë mend që në të kaluarën të jetë punuar në realizimin e shumë projekteve  se sa ka realizuar qeveria e tashme e komunë në krye me kryetarin e komunës së Vitisë Sokol Haliti.

Ata shprehën se i janë mirënjohës kësaj qeverie për tërë këto punë që po bënë me përkushtim për të siguruar një jetë më të mirë për qytetarët. Se është kështu dëshmojnë projektet që tashmë janë realizuar dhe ato    që janë në realizim e sipër. Të thuash nuk ka cep i kësaj komune ku nuk është përfshi me ndonjë projekt. E këto ditë në vazhdën e punimeve për realizimin e projekteve të parapara për këtë vit, në terren po vazhdojnë punët në përmirësimin e infrastrukturës rrugore dhe hapësirave të gjelbëruara të komunës së Vitisë.

Në këtë kontest, kryetari I komunës Sokol Halit,i ka qëndruar në Fshatin e Ri/ ish Novosellë/ për të parë nga afër punimet që janë duke u kryer në përgatitjen për asfaltim të rrugës së Lagjes së Bregut, në këtë lokalitet. Gjithashtu, një vizitë i është bërë edhe parkut “Martirët Demiri” në Pozharan, ku është duke u rregulluar kjo hapësirë gjelbëruese si dhe punimeve që janë duke u bërë për asfaltimin e rruëgs “”Sabi Zuka”” që lidhë këtë lagje me rrugën e asfaltuar Pozharan-Viti te Ura e Kurteshit.

Me këtë rast kryetari Haliti tha se komuna e Vitisë edhe më  tej është e përkushtuar dhe e vendosur  në realizimin e projekteve dhe kështu deri në fund të vitit të përfundojnë projektet e parapara për këtë vit.Aziz Zuka

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test