Na ndiqni

Ferizaj

Kryetari Aliu shpall zgjedhjet për Kryetar të Fshatrave dhe lagjeve të qytetit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 shtator 2018 Në ora: 14:34
Ferizaj

 I pari i Ferizajt, Agim Aliu mori vendimin për të shpallur zyrtarisht zgjedhjet për kryetar të fshatrave dhe bashkësive lokale në zonën urbane. Ky proces mjaft i rëndësishëm për të artikuluar kërkesat dhe nevojat e banorëve të zonave rurale dhe urbane zgjidh përfundimisht hendekun e komunikimit dhe përfaqësimit zyrtar pranë institucioneve përkatëse në nivel lokal.

Për të përgatitur sa më mirë këtë proces, ditë më parë, drejtorja e Administratës së Përgjithshme, Aurora Ramadani, ka zhvilluar një takim konsultativ me përfaqësuesit e fshatrave dhe zonave urbane me pjesëmarrjen edhe të shoqërisë civile që do ta mbikëqyr dhe lehtësoj këtë proces.

Zgjedhja e kryetarëve dhe kryesive të fshatrave dhe zonave urbane do të bëhet konform Rregullores Komunale për organizimin dhe bashkëpunimin e Komunës me fshatrat, vendbanimet dhe lagjet urbane në territorin e Komunës së Ferizajt.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test