Na ndiqni

Ferizaj

Aliu: Për 9 muaj qeverisje i solla Ferizajt afro 100 milionë euro investime

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 22:10
Agim Aliu

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se Kuvendi Komunal e ka miratuar buxhetin për vitin 2019.

“Çdo muaj i qeverisjes sime Ferizajt i solli mbi 10 milionë euro investime, vazhdimin e së cilës e garanton kurrizi i fortë mbi të cilin jemi mbështetur”, ka vlerësuar Aliu.

Postimi i Aliut në Facebook:

Kuvendi i Komunës kaloi buxhetin për vitin 2019. Ndonëse i varfër në kuptimin e investimeve kapitale, bashkë me mbështetjen nga niveli qendror edhe ky buxhet adreson pikërisht prioritetin e qeverisjes sime - ngritjen e mirëqenies së qytetarëve ferizajas.

Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës si asnjëherë më parë kanë mbështetur Ferizajn me projekte të ndryshme zhvillimore që afrohen në vlerën e 100milionëshe.

Çdo muaj i qeverisjes sime Ferizajt i solli mbi 10 milionë euro investime, vazhdimin e së cilës e garanton kurrizi i fortë mbi të cilin jemi mbështetur

- Kryetari i Kuvendit dhe Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Po hyjmë në 2019 me buxhet modest por me miq produktiv të Ferizajt dhe investime transformuese për jetën e qytetarëve tanë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test