Na ndiqni

Ferizaj

Ferizaj, 4 punëtorë bien nga një lartësi prej 8 metrash

Nga: Mediat Shqiptare Më: 16 shtator 2018 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore pasi kanë rënë nga një lartësi 8 metrash teksa ishin duke punuar në një objekt.

Rasti sipas Policisë ka ndodhur dje rreth orës 12 :00, në rr. “Rexhep Bislimi”, në Ferizaj.

Të lënduarit janë dërguar për tretman të nevojshëm mjekësor dhe rasti është duke u hetuar.

Rasti po trajtohet si asgjësim, dëmtim ose heqja e paisjeve mbrojtëse dhe rrezikim i sigurisë në vendin e punës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test