Na ndiqni

Evropë

Bie nga dritarja, ndërron jetë 2-vjeçari

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 08:38
Truebrook

Një vogëlush ka humbur jetën, pasi ka rënë nga dritarja, shkruan mediat britanike “‘Metro”.

Ai u gjet i shtrirë në rrugën Fairburn në Truebrook, Liverpool, me një dëmtim serioz në kokë, që besohet se ka ndodhur pas orës 16:00. Ngjarja e rëndë ka ndodhur të shtunën  e kaluar.

2 vjeçari u dërgua menjëherë në spitalin Alder Hey dhe ishte në gjendje kritike. Një javë pas qëndrimin në spital, vogëlushi ka ndërruar jetë ditën e sotme. Mësohet se fëmija ishte duke luajtur së bashku me disa fëmijë të tjerë.

Në momentin që 2 –vjeçari është rrëzuar nëna e tij nuk ka qenë në banesë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test