Na ndiqni

Evropë

Macron: Nuk ka vend për dhunë në Republikë

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 21:49
Francë

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka dënuar sonte dhunën e demonstruesve që është ushtruar ndaj policisë dhe institucioneve në protestat e organizuara kundër ngritjes së çmimit të karburanteve.

Presidenti Macron ka theksuar se nuk ka vend për një dhunë të tillë në Republikë.

"Le të mbeten me turp ata që sulmuan policinë dhe ata që ishin të dhunshëm ndaj qytetarëve të tjerë. Nuk ka vend për një dhunë të tillë në Republikë", ka shkruar Macron në Tëitter.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test