Na ndiqni

Evropë

Ballkani pëfshihet nga moti i keq

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 08:15
Foto ilustrim

Krahas Shqipërisë, i gjithë Ballkani është nën darën e motit të keq.

Disa pjesë të Kroacisë e Bosnje Herzegovinës janë mbuluar nga dëbora, ndërsa në Malin e Zi u shpall alarm i kuq po për shkak të borës.

Në territorin kroat u ndalua qarkullimi për kamionët me rimorkio në brendësi të Dalmacisë, Rijekës, Istrës e anasjelltas.

Edhe Serbia është goditur nga moti keq me shira të rrëmbyer dhe erëra të forta.

TopChannel
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test