Na ndiqni

Evropë

Gjermania: Nuk mund të bisedohet për një projekt-marrëveshje mbi Brexit

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 12:32
Brexit

Drafti i marrëveshjes për Brexit-in, të cilin Britania e Madhe e bëri javën e kaluar nuk mund të ri-negociohet, porositi sot Gjermania Londrën zyrtare, së bashku me vendet e tjera të Bashkimit Evropian.

Kryeministrja britanike Theresa May po përpiqet të mbajë marrëveshjen e javës së kaluar mbi një projekt-marrëveshje dhe për miratimin e saj në parlament mes kritikave nga politikanët që avokojnë për Brexit, sindikalistëve të Irlandës së Veriut dhe ata që duan të mbajnë lidhje të ngushta me BE-në, raporton Reuters.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test