Na ndiqni

Evropë

Pleqtë e LDK-së nuk protestojnë sepse ju ka ra rrota...?!

Nga: Prof.Dr Binak Maxharraj Më: 7 shtator 2018 Në ora: 13:20
Prof.Dr Binak Maxharraj

(Keta mendojn se arushen e tutin me shosh dhe me prralla te gjysheve neper Konferenca boshe)

Lideri karizmatik i LVV Albin Kurti eshte i vetmi Lider i cili mendon seriozishte me e ndal H.Thaqin ne dialogun me Serbin per ta shpetuar Kosoven nga e keqeja qe po i kanoset seriozisht.Pati shume ymit te LDK-ja per ta forcuar frontin e rezistences kunder Presidentit Hashim Thaqi i cili ka hyer ne rruge pa krye ne dialog me Serbine.Nuk ishin edhe aq unik edhe ne sigurimin e votave ne Parlament per ta votuar Rezoluten qe ia ndalon Presidentit te hapet qershtja e kufinjeve,per qka edhe deshtoi.

Por sot edhe nje here Albin Kurti publikishte i ftoje LDK qe ti bashkohet ne protesta sepse ka mbete e vetmja rruge per ta penguar Thaqin.Por edhe kesaj here LDK u zbraps.

Po shihet qarte se Opozita nuk eshte unike,sepse per kete pengesa kryesore jane Pleqet e LDK-se te cileve ju ka ra rrota poshte dhe nuk mudin ti qojne neper protesta.Kjo nuk eshte qudi sepse LDK nuk eshte ma ajo qe dikur e qonte popullin ne kemb.Ka vdek ai i cili e bente kete.Ne LDK tashti ka vetem Pleq,tuxana,frigacaka,mjerana,tebdila pa sens politik,njerez qe e keqyrin veq interesin e vete,por jo edhte te Kosoves.Keta Pleq te LDK qe e kane kape shume keq LDK jane fajtor per cdo gje te keqe qe ndodhe brenda saje.

Po tham se jane tuxana,sepse keta Pleq mjerana te LDK edhe ne anderr i frikesohen Hashim Thaqit,edhe sot ishin taku me te nga frika qe e kane ndaj tij.Keta Pleq mjera te LDK frigesohet nga Thaqi,sepse ishin gjethehere te varur nga ai,gjithemon ju rraseshin ne b...per nje cope pushtet si lemosh,por ai pasi ua jepe ate cope pushtet,pas pak kohesh ua jepte shkelmin e i qitete perjashta.Dhe qka te ju bajsh Pleqet e LDK gjithemone kan qene tucana,dhe te tille kane mbete.

Albin Kurti i LVV do niset i vetem me Shoqerin civile ne protesat paqesore dhe dinjitoze ne kundershtim te dialogut te Hashim Thaqit me Serbin.Dalin ne protesta keta dejem e vajza plote energji qe si tremben askujt,e aq me pak Hashim Thaqit,dalin ne protesta sepse keta djem e vajza me plote energji e done Kosoven,dalin ne protesta per ta mbrojte teritorin e saj,sepse sipas tyre teritori i Kosoves eshte i shenjet dhe nuk ka te drejte asdkush ta preke me dore.Gjithemone kan thane se Atedheun e mbrojne pjesa me e shendeteshme e kombit,djemt e vajzat,kurse atedheut nuk i dalin zot Pleqet,e sidomos ata te LDK-se te cilet mendojne se arushen duhet me e prite,me e tute me shosh.

Qka mendojne keta qyqana Pleq te LDK kur nje dite populli e voton LVV,LDK as qe ka faqe e as fytyre ti kekoj me ba koalicion me te,por ketyre Pleqeve te LDK duhet ti drejtojn perseri syt kah Hashim Thaqi se a mos po ua jepe nje cope pushtet sepse nuk jane te zotet qe pushtetin ta sigurojn vete.

I vetmi ze i arsyes,por nje ze i vetmuar brenda LDK se LDK duhet ti perdore edhe protesat si akt i fundit per mbrojtjen e atedheut ishte zeri i Vjosa Osmanit e cila e perkrah opcionin e protestaver,kurse keta Pleqet le ta presin arushen me shosh,le ta pengojne Hashim Thaqin me prralla te gjysheve neper konferenca dhe media.

Por,pavaresishte se qka mendojn Pleqet e LDK.anetaresia dhe simpatizantet e LDK duhet ti pergjegjen zerit te arsyes te dalin masovikishte ne protesta pa marre parasysh se kush i therret sepse atedheu eshte ne rrezik nga bandat mafioze politike te cilet po dojne ta sakatojne Atedheun.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test