Na ndiqni

Evropë

Lëkundje tërmeti në Greqi

Më: 1 prill 2018 Në ora: 11:12
ilustrim

Tre lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e së dielës në Jug të Kretës, Greqi.

Lëkundja e parë ka qene rreth orës 5:08 dhe ishte me magnitudë 3.8 ballë, e dyta në 5:14 dhe ishte 3.5 ballë ndërsa lëkundja e tretë ka qenë në 6:46 të mëngjesit me magnitudë 3.8 ballë.

Siç raportojë mediat greke nga këto tërmetë të njëpasnjëshme nuk ka pasur dëmë në njerëz, por vetëm panik tëk qytetarët.

Epiqendra e tij ishte në zonën veriore të Agia Galini dhe 20 km nga bregu i detit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test