Na ndiqni

Durrësi

Durrës, mbi 20 mijë udhëtarë me tragete për tri javë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 12:28
Foto

Në 20 ditët e para të muajit nëntor tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona janë shfrytëzuar nga 22.301 udhëtarë me 4.530 auto vetura gjithsej.

Nga të dhënat operative të Autoritetit Portual Durrës, tragetet kanë transportuar edhe 4.582 kamionë dhe trajlerë me mallra të ndryshme, transmeton atsh.

Në dy linjat detare nga Durrësi drejt dy porteve të Italisë dhe anasjelltas aktualisht lundrojnë 5 tragete. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test