Na ndiqni

Durrësi

Largohen emigrantët, fluks në Portin e Durrësit

Nga: top channel Më: 30 gusht 2018 Në ora: 09:37
Pamje nga video

Rreth 8 000 pasagjerë dhe 2 000 automjete janë larguar dje deri në mesnatë nga Porti Detar i Durrësit.

Ndërsa vijon fluksi i largimit të emigrantëve në këto ditë të fundit të gushtit, tragetet lundrojnë vajtje-ardhje brenda ditës për t’iu përgjigjur fluksit dhe kërkesave të shumta.

Mes udhëtarëve ka edhe shqiptarë që para kthimit në punë kanë zgjedhur Italinë për të kaluar ditët e fundit të pushimeve.

top channel
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test