Na ndiqni

Durrësi

Betoni po “mbyt” pushimet e qytetarëve në Durrës

Nga: Abcnews Më: 22 prill 2018 Në ora: 18:47
Durrës

Pushuesit në plazhin e Durrësit janë shtuar dhe temperaturat e larta u kanë afruar mundësi për të hyrë në det. Por mbërritja deri në bregdet ka qenë e vështirë për shkak të trafikut.

Më pak beton. Këtë duan pushuesit në plazhin e Durrësit. Të shumtë në numër ata kanë mbërritur këtë fundjavë në bregdet për të kaluar një ditë ndryshe.

Temperaturat e larta i kanë nxitur të futen në ujë për t’u larë. Dikush tjetër ka preferuar vetëm shëtitje.

Por mbërritja deri këtu ka qenë e mundimshme për pushuesit.

Thuajse të gjithë rrugët janë përballur me një trafik të rënduar.

Në të njëjtën situatë mbeten edhe segmente të tjera rrugore. Autostrada Tiranë-Durrës, Maminas- Gjiri i LaLëzit si dhe rruga dytë orë në drejtim të Kavajës është përballur me lëvizjen më të madhe të automjeteve.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test