Na ndiqni

Dieta

Këto pemë ju ndihmojnë për dobësim

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 14:11
Pemët

Dieta nuk duhet të jetë gjithmonë e vështirë pasi ju duhet të hani diçka që nuk është e shijshme.

Ju mund të dobësoheni edhe me pemë, të cilat kanë shije fantastike dhe përveç kësaj janë edhe të shëndetshme.

-Mollët

Pse janë mollët të shkëlqyeshme për shëndetin tuaj? Nëse nuk e dini, ato ulin rrezikun nga kanceri, ruajnë zemrën tuaj, i bëjnë dhëmbët më të bardhë, përmirësojnë sistemin imunitar dhe zgjedhin problemin e diarresë dhe kapsllëkut.  

- Banane

Ju japin energji të nevojshme dhe po ashtu ndihmojnë për dobësim.

- Grejpfrut

Përmban vitaminë C, acid folik, kalium.

- Avokado

-Është i pasur me yndyra të shëndetshme, fibra dhe kalium

- Dardha

- Janë fenomenale për sistemin tuaj tretës. Ulin kolesterolin dhe rrezikun nda sëmundjet e zemrës dhe diabetin e tipit 2.

6. Portokaj

-Nuk kanë shumë kalori, por mund t’i përdorni kur jeni në dietë.

7. Limon

-Ndihmon humbjen e yndyrës

-Përmirëson sistemin e tretjes

-Mbron mëlçinë

-Është detoks i shkëlqyeshëm

-Përzgjidhni cilat pemë do t’i konsumoni, por duhet pasur parasysh se nuk duhet tepruar, pasi pemët janë të ëmbla dhe mund të shtoni kilogramë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test