Na ndiqni

Diaspora

LDK në Beneluks shënon 28- vjetorin

Nga: Mediat shqiptare Më: 2 maj 2018 Në ora: 14:02
LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës në Beneluks, me rastin e 28- vjetorit të themelimit të saj do të organizojë më datën 13.05.2018, një ceremoni kremtimi të këtij evenimenti që ndikoi në mbështetjen e përpjekjeve atdhetare dhe kombëtare të Presidentit të përhershëm, Dr. Ibrahim Rugova dhe në realizimin e Pavarësisë së Kosovës.

Në këtë aktivitet do të jenë pjesëmarrës edhe përfaqësues të LDK-së nga Kosova dhe nga degët e tyre në diasporë.

Në ceremoni do të këndojë, këngëtari Mehdi Berisha. LDK në Beneluks, i fton të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e degës së tyre në këtë ceremoni.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test