Na ndiqni

Çiklizëm

Organizatorët e Turit: Zgjidhni çështjen “Froome”, nuk e duam në garë

Nga: Bota sot Më: 24 dhjetor 2017 Në ora: 11:48
Christian Prudhomme

Drejtori i Turit të Francës, Christian Prudhomme, i ka kërkuar autoriteteve të çiklizmit që të veprojnë shpejt për të sqaruar çështjen e dopingut që ka prekur fituesin e këtij turneu Chris Froome.

Në fakt, britaniku doli pozitiv në Vueltën e Spanjës, titull që mund ta humbasë, por ai mund të marrë edhe një pezullim pas skandalit doping. Prudhomme nuk dëshiron të përsëritet e njëjta situatë si 6 vite më parë, kur Alberto Contador fitoi Turin e Francës, ndërkohë që ishte nën hetim për përdorim dopingu dhe iu hoq fitorja disa muaj më vonë.

Bota sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test