Na ndiqni

Çiklizëm

Kaloi finishin dhe u shemb përtokë me energji të shterruara

Nga: Mediat Shqiptare Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 17:15
Mathieu Van der Poel

Çiklsiti Mathieu Van der Poel ishte protagonist absolut i Koppenbergcross në Oudenaarde (Belgjikë). 

Specialist i padiskutueshëm i kësaj kategorie dhe nënkampion i botës në fuqi, mundi të mbërrinte i pari në finish, madje i distancuar nga rivalët, por sapo kaloi vijën, u shemb përtokë, pasi i kishin shterruar energjitë. 

Çiklizmi është një sport shumë i vështirë, që tenton limitet njerëzore dhe rasti i Van der Poel e ilustron më së miri.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test