Na ndiqni

Bukuri

Duhet të fusni patjetër vitaminën C në ritualin tuaj të bukurisë; arsyet janë mëse bindëse!

Nga: Mediat Shqiptare Më: 11 shtator 2018 Në ora: 19:07
Ilustrim

Vitamina C paska një rol thelbësor mbi shëndetin dhe bukurinë e lëkurës. Ka nje efekt të jashtëzakonshëm antioksidues, ndihmon procesin e rigjenerimit dhe ruan pamjen e shëndetshme të lëkurës sidomos kur kanë nisur shenjat e moshës. Saktësisht arsyet e zbardhura nga ekspertët janë:

-Ndihmon formimin e kolagjenit të cilin e humbasim me kalimin e kohës

-Redukton njollat ( ndihmon pikërisht problemet e pigmentimit)

– Si antioksidant i fuqishëm, ndihmon në frenimin e inflamacionit dhe irritimeve

– ndihmon ekifasitetin e produkteve me faktor mbrojtës

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test