Na ndiqni

Bota

Termet i fuqishëm në Iran, 200 të lënduar

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 21:40
Foto

Si pasojë e një tërmeti të fuqishëm prej 6.3 shkallës që ka goditur Iranin perëndimorë, 200 persona janë lënduar.

Dridhjet kanë qenë aq të fuqishme sa që janë ndjerë edhe në Bagdat dhe Kuvajt, shkruan Reuters, 

“Rreth 200 deri në 210 njerëz janë lënduar … mirëpo nuk ka të vdekur”, ka thënë guvernatori i provincës Kermanshah, Houshang Bazvand.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test