Na ndiqni

Bota

Një tërmet 4,0 ballë Rihter trondit ishullin Zakinthos

Më: 23 prill 2018 Në ora: 13:59
ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4,0 ballë sipas shkallës Richter goditi sot ishullin Zakinthos, sipas Institutit grek të Gjeodinamikës dhe Observatorit Kombëtar të Athinës.

Tërmeti e goditi ishullin në orën 11:00, 32 kilometra në jug të Zakinthos, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Nuk ka njoftime për viktima apo dëme materiale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test