Na ndiqni

Bota

Vetëvendosje dhe LDK me plan për fundosjen e Kadri Veselit

Nga: Bota sot Më: 28 tetor 2017 Në ora: 08:32
Kadri Veseli

Hetimi i ish Shërbimit Informativ të Kosovës, po konsiderohet shumë i nevojshëm. Kjo po synohet të arrihet me anë të një komisioni hetimor. Vetëvendosje është shprehur e gatshme që ketë çështje ta qojë përpara, por i duhen nënshkrime edhe nga deputetet e LDK-së.

Sa herë që përmendet SHIK-u në Kuvendin e Kosovës, kryetari i Kuvendit dhe ish Shefi i SHIK-ut Kadri Veseli “shpërthen”, në deklarata fyese, ndaj deputeteve të Kuvendit.

Në anën tjetër, po konsiderohet shumë i nevojshëm formimi i komisionit hetimor për SHIK-un, derisa vetëvendosje është shprehur e gatshme  shprehur e gatshme që ketë ta qoj përpara por se i duhen nënshkrime nga deputetet e LDK-së.

Në seancën e Kuvendit e cila u mbajt pas një kohe të gjatë pauze, çështja e veteranëve të luftës ka nxitur një përplasje në mes të deputetit të LDK-së Lumir Abdixhiku dhe kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test