Na ndiqni

Bota e Yjeve

I përmendën fotot “hot”, revoltohet moderatorja e njohur: Mos guxo te flasësh për vajzat e nënat shqiptare, kaq pikë!

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 18:32
Albana Osmani

Pak ditë më parë, moderatorja e njohur Albana Osmani bëri me dije se në dhjetor do të jetë në kopertinën e revistës gjermane “Life”.

Por ku lajm u “tjetërsua” dhe një ndjekës bëri një koment i cili foli për femrat shqiptare. Ai përmendi fotografitë lakuriq të tyre, kryesisht të Albana Osmanit.

Kësaj të fundit nuk i ka pëlqyer aspak ky fakt dhe ka vendosur që të reagojë nëpërmjet një postimi në profilin e saj në rrjetin social “Instagram”.

Albana shfaqet e revoltuar me portalet dhe për këtë arsye u ka dedikuar një shkrim të gjatë.

“Ne fakt kjo jam une ne rrugetimin tim! Bej kete reagim pasi lexova nje lajm qe ne cdo fjale shkruhej plot urrejtje,qe nga titulli eshte “dhunues “dhe denigrues ndaj femres. Nuk di nga ju “shpertheu rrjeti ju “ por duket qartas qe shpirti iu ka shperthyer nga nje mjergull e zeze injorance- inati nuk di vertete,nuk di, dhe nuk mar persiper ta percaktoj. A thua se une po bej hatane me ç’po bej ..hej Zot ,vaj medet !!

‘Nje pune te vogel me dashuri te madhe’ po perpiqemi te bejme gjithe forcen e shpirtit bashke me shoket e mi ne cdo milimiter te ketij rrugetimi. Dhe mbi te gjitha me Zotin ne krye.Nese nje reviste Gjermane e vuri ne vemendje kete gje per te njejtin motiv,ju cfare keni apo se duroni dot ?!? Pyesni revisten pse iu ktheva mbrapsht titullin e pare me mire .. pikerisht se jam kjo “artistja e lire “ dhe nuk perkufizoj dot veten nen asnje, petk me superlativa, preferoj modestine se fundja jam mish e gjak lindur ne mekat, e falur e pranuar dhe e lire , dua te rroj si e tille.

Nese do kisha bere dicka per veten do t’ua falja dhe “s’do t’ua vija ne pulle “ cfare thoni, por ketu ne kete pike nuk iu lejoj. Nuk ju lejoj te perbaltni mbi çka eshte e shenjte, vetem per ca likes dhe per ca viewers. Dhe sa per sqarim, misioni i mare persiper prej meje nuk u ndermor qe une te ndryshoj personalitet, te mbulohem me çarçaf apo te futem ne “kornizat “e askujt se keshtu duhet te jene ata qe i hyne kesaj rruge. Jo mor jo !!! As skam ndermend te ndryshoj aspak! Madje do doja te kisha kohe te kujdesesha me shume per veten, po do te qe mire.

Ne dy vitet e fundit ky angazhim vullnetar, po me ka rritur ,maturuar ,zhvilluar me ka bere te reflektoj mbi cfare ka vlere ne jete. Por profesioni im eshte TV Spektakli show , cfare duhet bere tani qe tiu pelqejme juve te dashur “?! Une jam kjo qe jam me nje milion difektet e mia por e dua cfare bej ne TV dhe kam shume perzemer misionin me. Sot dua te falenderoj edhe dhjetra shqiptare qe iu kane shkruar ju ne komentet e tyre,si pergjigjia me e mire ndaj ketij lajmi

Mos guxo te flasesh per vajzat e nenat Shqiptare, kaq pike ! Shqiperia ime eshte shume ndryshe nga “Shqiperia juaj “cheap”, shkruan moderatorja bashkëngjitur me foton.

Image
Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test