Na ndiqni

Boksi

Wilder – Fury, Joshua zbulon se cili dëshiron të fitojë

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 11:11
Anthony Joshua dhe Deontay Wilder

Më 1 dhjetor, Anthony Joshua dhe Deontay Wilder, do të përballen për ta përcaktuar kampionin e peshave të rënda në kategorinë WBC.

Titulli WBC mbahet nga Deontay Wilder, ndërsa Tyson Fury do të tentojë t’ia rrëmbej atë.

Mirëpo, fituesi i 1 dhjetorit, do të përballet dirket me Anrthony Joshuan, që ka zbuluar se cilin e dëshiron ta ketë përballë.

“Unë kam nevojë që këtë sfidë ta fitojë Wilder”, tha fillimisht britaniku, përcjell “lajmi.net”.

“Nëse më 1 dhjetor do të triumfojë Fury, atëherë dy boksierët do të zhvillojnë revanshin dhe kjo gjë do t’i prishë planet e mia për unifikimin e titujve kampionë. Ndaj unë votoj për Wilder, që ai ta fitojë sfidën.

“Ajo do të zhvillohet në orët e para të mëngjesit, është shumë shpejt për mua, andaj do të fle”, bëri me dije Joshua. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test