Na ndiqni

Boksi

Sportisti i njohur para gjykatës

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:36
Conor McGregor

Conor McGregor ka mbërritur sot në New York, ku nesër do të dalë para gjykatës, pas akuzave që iu ngritën dy muaj më parë, pas sulmit me mjete të forta që i bëri autobusit ku ishin sportistët e MMA-së, para eventit të UFC-223. Por, sipas mediave amerikane, nuk pritet që “Notorius” të akuzohet apo dënohet rëndë nga gjykata, duke evituar që sportisti kampion i arteve marciale mikse të qëndrojë në burg.

“Do të jetë një seancë normale gjyqësore dhe nuk do tën ketë akuza apo dënim serioz karshi tij. akuza apo dënimi më i madh që mund të marrë është dëmtim i pronës . ai nuk ka patur më parë akuza kriminale, ndaj kjo do ta ndihmojë në gjykimin e çështjes”, u shrpehën avokatët e sportistit irlandez, që pritet të rikthehet edhe në kafaz në gjysmën e dytë të këtij viti, për të rimarë titullin kampion bote.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test