Na ndiqni

Basketboll

Vazhdon kriza e Golden State, humbja e tretë radhazi

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 09:19
Golden State

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors, kanë regjistruar edhe humbjen e tretë radhazi.

Mbrëmë ata janë mposhtur nga rivalët e konferenvës perëndimore, San Antonio Spurs, me rezultatin 104:92, 

Më të mirët në radhët e San Antonios ishin LaMarcus Aldridge dhe Demar DeRozan, të dy me pikë dyshifrore.

Aldridge realizoi 24 pikë dhe shtoi 18 kërcime. DeRozan në anën tjetër kontribuoi me 20 pikë.

Golden State në dy ndeshjet e kaluara është mposhtur nga Dallas Mavericks dhe nga Houston Rockets

 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test