Na ndiqni

Basketboll

76-ers “tmerrojnë” kundërshtarët, arrihet marrëveshja me Butler

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 23:37
Philadelphia 76ers dhe Jimmy Butler duket se kanë arritur një marrëveshje.

Philadelphia 76ers dhe Jimmy Butler duket se kanë arritur një marrëveshje.

Besohet se Minnesota Timberwolves do ta liroj “All-Star” Jimmy, kurse në kompensim do të pranojë Robert Covington, Dario Sarid dhe Jerryd Bayless, sipas Shams Charania.

Në anën tjetër, Adrian Wojnarowëski dhe Zach Lowe, konfirmojnë se marrëveshja përfshinë zgjedhjen e parë të raundit të dytë në vitin 2022 dhe Justin Patton.

Bashkimi i Butler me Joel Embiid dhe Ben Simmons me Jimmy Butler do të përbënte një kërcënim të madh për rivalët e NBA.

Zyrtarizimi i marrëveshjes pritet të bëhet ditën e hënë. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test