Na ndiqni

Basketboll

Kosova e pafat ndaj Maqedonisë

Nga: Mediat shqiptare Më: 13 shtator 2018 Në ora: 22:31
Pamje nga ndeshja

Ka përfunduar ndeshja dramatike basketbollistike mes Kosovës dhe Maqedonisë, e vlefshme për kualifikimet në EuroBasket.

Kosova nuk është treguar edhe shumë e suksesshme gjatë kësaj ndeshje, meqë ka qenë duke ndjekur rezultatin në të dy çereket e parë. 

Mbrojtja e ekipit tonë ka çaluar dhe maqedonasit janë e kanë  shfrytëzuar mjaft mirë këtë gjë.

Në çerekun e tretë, Kosova ka fituar me rezultatin 20-14, por në fund nuk arriti të marrë fitoren e shumëkërkuar.

Në çerekun e fundit, Maqedonia triumfoi me rezultatin 24-28, për të kompletuar rezultati final të këtij takimi (73-76).

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test