Na ndiqni

Basketboll

KB Trepça dhe KB Lipjani me super përforcime në Superligën e Basketbollit

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 17:30
Ilustrim

Pak para fillimit të sezonit të ri në Superligën e Kosovës në basketboll, Trepça dhe Lipjani kanë bërë lëvizjet e fundit për tu përforcuar.

Mitrovicasit kanë nënshkruar me dy lojtarë të huaj, kurse Lipjani ka siguruar shërbimet e Fisnik Junikut dhe të dy lojtarëve jo vendorë.

Desmond Gattis dhe Dwane Miner do të luajnë për “Minatorët” kurse Stacey Lambert dhe Kevin Philips, së bashku me Fisnik Junikun i bashkohen skuadrës së Lipjanit.

Të gjithë lojtarët e huaj kanë nënshkruar vetëm nga një vit kontratë.

Këto transferime u mundësuan falë agjentin të lojtarëve, Argjent Zeqiri, i cili është edhe drejtues i agjensisë së njohur “Dunk Sports Agency”. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test