Na ndiqni

Basketboll

Zyrtare: Dardan Berisha rikthehet te Prishtina

Nga: Mediat Shqiptare Më: 1 shtator 2018 Në ora: 11:19
Dardan Berisha

Basketbollisti më i mirë shqiptar, Dardan Berisha, është rikthyer në shtëpinë e kampionëve, në klubin e tij të sukseseve, KB Prishtina.

Dardani pasi që shkëlqeu në Çeki duke fituar titullin dhe kupën me skuadrën CEZ Nymburk, radhën e ka të shkëlqejë përsëri tek Prishtina, ku me ardhjen e tij do të jemi një ekip më i kompletuar, i gatshëm për sfidat europiane që na presin, si i vetmi klub shqiptar pjesëmarrës në arenën ndërkombëtare.

Me Dardan Berishan  dhe përforcimet tjera Prishtina aspiron shumë më shumë këtë sezon.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test