Na ndiqni

Basketboll

Bashkimi edhe një fitore larg titullit

Më: 2 maj 2018 Në ora: 17:20
Pamje nga një një ndeshje

Ndeshja e tretë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të zhvillohet të enjten me fillim nga ora 17:30 në palestrën e sporteve "Karagaçi" në Pejë, ku do të takohen Penza dhe Bashkimi. Basketbollistet prizrenase janë ato që janë duke udhëhequr në seri 2:0 dhe në rast fitoreje atëherë do të shpallen kampione të Kosovës.

Kampione në fuqi është Penza, kurse fituese e Kupës së Kosovës për edicionin 2017/18 është skuadra e Pro Bet Prishtinës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test