Na ndiqni

Azia

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin që vrau 25 vetë në Pakistan

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 16:03
Pakistan

Shteti Islamik ka deklaruar se qëndron prapa sulmit me bombë që vrau 25 persona dhe lëndoj 20 të tjerë në Pakistanin veriperëndimor.

Sipas organizatës terroriste numri i të vdekurve nga sulmi vetëvrasës është 57, shkruan Euronews.

Ndërsa autoritetet pakistaneze kanë raportuar se numri i viktimave është 25 dhe 20 të tjerë të plagosur.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test