Na ndiqni

Azia

Kinë: Vetura hyn në një grup nxënësish, pesë të vdekur

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 12:53
Foto

Të paktën pesë persona humbën sot jetën dhe 18 u plagosën kur një makinë u fut në një grup njerëzish, në mesin e të cilëve kishte edhe nxënës, përpara një shkolle fillore në Huludao, në verilindje të Kinës.

Stacioni televiziv shtetëror CTV raportoi se shoferi ishte arrestuar, raporton agjencia AP.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test