Na ndiqni

Azia

Rrëmbehen 16 punëtorë egjiptianë

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 18:57
Tobruk

Persona të armatosur kanë rrëmbyer 16 punëtorë egjiptianë në qytetin e Libanit, Tobruk.

Siç njoftojnë mediat, rrëmbimi ka ndodhur pas një grindjeje rreth parave, midis kontraktorëve libianë, partnerëve të tyre egjiptianë dhe banorëve të fshatit.

Banorët e fshatit Al Herda në provincën e Koh Phra el Sheikh, thanë se tre punëtorë arritën të iknin, por nuk e din se ku gjinden tani.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test