Na ndiqni

Azia

Tërmet i fuqishëm në Afganistan

Nga: Mediat Shqiptare Më: 31 janar 2018 Në ora: 10:17
Ilustrim

Një tërmet me magnitudë, 6,1 ballë Righter u regjistrua sot në verilindje të Afganistanit, sipas shërbimeve sizmologjike amerikane (USGS).

“Tërmeti, që u ndje edhe në Pakistan dhe Indi, ndodhi rreth orës 07:07 GMT në malet e Hindu Kushit në një thellësi prej 191 kilometrash”, sipas USGS-së.

Të paktën një fëmijë ka mbetur i vdekur dhe nëntë persona të familjes së tij janë plagosur që ndodheshin në provincën Baloutchistan, në kufi me Afganistanin.
Në tetor 2015, një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7,5 ballë goditi të njëjtën zonë, duke shkaktuar vdekjen e më shumë se 380 personave

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test