Na ndiqni

Auto

Si do të duket Seat Leon i ri?

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:57
Seat Leon

Modeli më i ri Seat Leon do të debutojë në panairin e veturave në Gjenevë mars 2019 dhe tashmë kanë dalë detajet e para të këtij automjeti.

Makina e para-prodhimit u kap kohët e fundit me kamuflazh, dhe Motor1.com u përpoq të tregonte se çfarë qëndron pas maskës.

Leon aktual u shfaq në vitin 2012 si një nga modelet e para të grupit VW bazuar në platformën mekanike MQB. Cikli i prodhimit të këtij modeli po afron fundin e tij dhe pasardhësi arrin në 2019.

Gjenerata e katërt do të sjellë një risi në karroceri - do të ketë një version me tri dyer, kështu që konsumatorët do të kenë vetëm një version të hatchback përveç versionit karavan me pesë dyer.

Një tjetër risi në lidhje me modelin aktual do të jetë futja e një motori hibrid plug-in. Seat Leon me këtë sistem të lëvizjes do të jetë në gjendje të kalojë deri në 50 km vetëm me ndihmën e energjisë elektrike.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test