Na ndiqni

Auto

Audi R8 V10 Performance Quattro nën ‘llupë’ (Video)

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 13:05
Audi R8 V10

Në fund të tetorit, Audi prezantoi R8 të përmirësuar, dhe tani kemi mundësinë të shohim me hollësi se si makina duket jashtë dhe brenda.

R8 i ristilizuar është në dispozicion në dy versione, dhe përveç ndryshimeve të vogla të stilit, ai vjen me motor edhe më të fuqishëm, 

Audi R8 V10 Performance Quattro ka motor 5.2 V10 me 620 kuaj fuqi. Në këtë rast, injektimi i energjisë është 10 kuaj fuqi krahasuar me versionin e mëparshëm, i cili u etiketua Plus.

Makina përshpejton nga 0-100 km/h për 3.1 sekonda (Coupe) dhe 3.2 sekonda (Spyder). Shpejtësia maksimale është 331 km/h për një model me çati të ngurtë dhe 329 km/h për karavan.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test