Na ndiqni

Auto

Volvo në panairin e Los Anxhelosit nuk do të shfaqë asnjë veturë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 14:35
Volvo

Kompania suedeze do të marrë pjesë në panairin e dytë më të madh të makinave në SHBA në Los Anxhelos, por në stendën e Volvos vizitorët nuk do të jenë në gjendje të shohin asnjë model.

Në vend që të tregojë makina për mediat dhe vizitorët, Volvo do të "demonstrojë vizionin duke ripërcaktuar atë që një makinë mund të jetë". Megjithëse ky veprim është jashtëzakonisht i paqartë, Volvo thotë se reflekton ndryshimet në industrinë e automobilave. Çfarë do të prezantohet në stendën e një prodhuesi suedez?

Kjo nuk është ende e qartë, por në pjesën qendrore të stendës do të vendoset një lloj instalimi artistik me një mesazh: "Kjo nuk është një makinë".

Do të ketë "demonstrata të shumta interaktive të një sistemi lidhës si ndarja e makinave dhe vizioni i kompanisë për drejtimin autonome.

"Ne kemi filluar rrëfimin për të ardhmen e makinës. Në vend që të sjellim konceptin, do të flasim për konceptin e makinave", thotë drejtori i Volvo Automotive, Marten Levenstam.

Ky veprim i Volvo është vetëm vazhdim në serinë e bojkotimit të panaireve të makinave, pasi shumë prodhues të mëdhenj kanë humbur ngjarjet kryesore këtë vit. Mesazhi bëhet gjithnjë e më i qartë - panairet e makinave po tejkalohen.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test