Na ndiqni

Auto

Enterierët më të mirë në veturat e prodhuara viteve të 80-ta

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 09:09
Mund të thuhet, se për secilin funksion kishte nga një buton

Gjatë viteve të 80-ta, gjërat ishin shumë më ndryshe. Çështja e derivateve dhe emetimit të gazrave nuk ishte temë serioze, siguria ishte mjaft e dobët, teksa globalizimi nuk ishte as afër atij që është sot, duke bërë që secili prodhues ta ketë modele sa më unike. Por, një gjë që e kishin të gjithë të përbashkët, ishin butonat. Shume e shumë butona.

Ekrani i ndjeshëm në prekje, që informon dhe urdhëron për gjithçka, atëherë nuk ekzistonte. Klima, audio sistemi dhe lëvizja e karrigeve bëhej me butona.

Makinat e lira dhe më të zakonshme, nuk kishin aq butona, për faktin se nuk ofronin pothuajse asgjë. Andaj, shikoni këta enterierë nga prodhuesit më të mëdhenj të industrisë, në modelet e tyre që i prodhuan viteve të 80-ta. Nuk mungojnë as disa timonë, me forma të papërshtatshme.

Image
Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test