Na ndiqni

Auto

Kështu do të duket Cupra e parë ‘origjinale’ Terramar SUV Coupe

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 13:03
Cupra e parë ‘origjinale’ Terramar SUV Coupe

Nënbrendi sportiv Cupra i Seat po përgatit modelin e vet të parë të pavarur.

Bëhet fjalë për SUV Coupe me turbo-benzinë me dy cilindra 2.0-litërsh, të cilët sigurojnë 300 kuaj fuqi.  Do të çiftëzohet me një transmetues automatik të dyfishtë në të katër boshtet  dhe me kalimin e kohës do të shfaqet edhe një version hibrid.

Mediat evropiane automobilistike presin Terramar Cupra në treg në vitin 2020, dhe një version më konvencional Seat 18-24 muaj më vonë.

Emri Terramar mbartet për nder të pistës më të vjetër spanjolle - Autodromi Sitges-Teramar, pista kryesore në Katalonjë.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test