Na ndiqni

Auto

Sundimtari i ri i pistave – koncepti Lamborghini Urus ST-X

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 12:45
Lamborghini Urus ST-X

Njësia e Lamborghini për Motorsport Squadra Corse zbuloi versionin UUSA SUV nën konceptin ST-X.

Koncepti Urus ST-X është bërë ekskluzivisht për gara, bazuar në një version të prodhimit të pajisur me elementë të sigurisë të miratuar nga Federata Botërore e Automobilave (FIA).

SUV-i i fuqishëm ka motorë twin-turbo V8 me 650 kuaj fuqi, por koncepti ST-X është 25% më i lehtë se versioni i prodhimit të Urusit.

Lamborghini planifikon të paraqesë një model në një garë që kombinon pistën dhe terrenin, e cila do të rezervohet vetëm për këtë kompani veturash.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test