Na ndiqni

Austri

Shpërthen gazjsllësi rus që furnizon Europën, ka viktima

Nga: Albeu Më: 12 dhjetor 2017 Në ora: 11:08
Ilustrim

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur para pak minutash në Vjenë. Nga të dhënat e para mësohet se ka të vdekur dhe të plagosur.

Shpërthimi ka ndodhur në një gazsjellës në Baumgarten, në lindje të kryeqytetit austriak.

Fillimisht në mediat lokale u raportua për 60 të plagosur, por autoritetet konfirmuan se kemi të bëjmë me 18 të tillë. 

Gazjellësi në fjalë është në kufi me Sllovakinë dhe është një ndër linjat kryesore të furnizimit të Europës me gazin rus.

Albeu
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test