Na ndiqni

Atletika

Afrikanja ia merr pamjen Shqipes!

Më: 18 maj 2018 Në ora: 16:50
Amantle Montsho e Shqipe Zogiani

Atletja afrikane, 34-vjeaçarja Amantle Montsho, që vrapon në disiplinën 400 metra, me gjatësi ia merr pamjen Shqipe Zogianes, ish karateistet së mirëhjohur dhe tani trajnere e KK Ipponit nga Prishtina.

Atletja nga Botswana u takua rastësisht me Shqipen gjatë një konference që po mbahet në këtë vend.

Shqipja është krenare për një takim me sportiste kulmore dhe ka përvoja edhe kultura të ndryshme në vendin afrikan.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test