Na ndiqni

Art

Gashi dhe artistët nga Gjakova promovojnë artin që i jep ngjyrë qytetita

Nga: mediatshqiptare Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 15:49
Gashi bashkë me artistët e rinj nga Gjakova kanë promovuar projektin "Arti që i jep ngjyrë qytetit"

Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi bashkë me artistët e rinj nga Gjakova kanë promovuar projektin "Arti që i jep ngjyrë qytetit".

Gashi ka shkruar në Facebook se ata me duartë e arta kanë vizatuar murale të ndryshme duke krijuar pamje të mrekullueshme dhe atraktive, dhe kështu kanë ndryshuar pamjen e pahijshme të këtyre hapësirave.

“Do të vazhdojmë edhe më tutje të mbështesim projekte të tilla për ta nxitur edhe më shumë aktivizimin e kreativitetit dhe përformancës artistike”, ka shkruar ministri Gashi.

Image
Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test