Na ndiqni

Art

Lebibja apo arti i saj përtej kufijve!

Nga: Mediat Shqiptare Më: 4 nëntor 2017 Në ora: 10:32
Lebibe Topalli

Piktorja Lebibe Topalli përgatitet për ekspozitën që do të mbahet gjatë ditëve të ardhshme në Zvicër. Ajo është e përqendruar maksimalisht në punë, me synim që me pikturat e saja ta prezantojë sa më mirë qytetin ferizajas dhe në përgjithësi Kosovën. Një pikturim i saj sa një mijë fjalë, ku shihet më së miri edhe në foto. “’The Time’ (akrilik në pëlhurë)”, shkruan Topalli. 

Ajo është optimiste se do të tregoj vlerat e artit në shtetin zviceran njëherësh të lë përshtypje se Kosova ka traditë në këtë rrafsh. Me një fjalë, Lebibja apo arti i saj përtej kufijve!

Image
“’The Time’ (akrilik në pëlhurë)”
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test