Na ndiqni

Art

Hapet ekspozita “Simbiozë e artit klasik dhe modern”

Më: 19 prill 2018 Në ora: 07:29
Ekspozita “Simbiozë e artit klasik dhe modern”

Sot në Galerinë e Ministrisë së Kulturës bëhet hapja e ekspozitës “Simbiozë e Artit Klasik dhe Modern”, e piktorit Demush Avdimetaj.

Kjo ekspozitë përmban tridhjetë punime, vepra pamore - vizatime dhe piktura të realizuara në teknikat akrilik në pëlhurë, akrilik në letër, teknikë e kombinuar, të cilat paraqesin elemente reale dhe të imagjinuar poetike, me kontura vizatimore grafike, piktoreske e skulpturore.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test