Na ndiqni

Art

Presidenti Hashim Thaçi përgëzon Petrit Halilajn për sukseset e tij në botën e artit

Nga: Gazeta Observer Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 16:05
Hashim Thaçi

Hashim Thaçi,president i Republikës së Kosovës, ka përgëzuar Petrit Halilajn për sa u përket sukseseve të tij si artist nëpër botë – përcjell Gazeta Observer.

Nëpërmjet një postimi në facebook, ai ia ka shprehur gjithë përgëzimet për këto suksese.

Ja postimi i plotë i tij:

Një djalë nga Runiku, me ekspozita paralele në Paris dhe Nju Jork, kudo që shkon e merr tërë Kosovën me vete, kujtimet, historinë, fëmijërinë. Është ky Petrit Halilaj, një nga artistët më të spikatur shqiptarë të së sotmes. Pata kënaqësinë të vizitoj ekspozitën e tij në Paris.

Image

 

 

Gazeta Observer
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test